-BUDAK’TAN KONYAALTI SAHİLİ VE 100. YIL ÇAĞRISI

-BUDAK: “ESNAF YENİ YÜK DEĞİL DESTEK BEKLİYOR”
17 Şubat 2017
-BUDAK: “GAZİ MECLİS, HESAPLARIN, ÖZEL TAKVİMLERİN MECLİSİ OLMAMALI”
24 Şubat 2017

-BUDAK’TAN KONYAALTI SAHİLİ VE 100. YIL ÇAĞRISI

-“KONYAALTI SAHİLİ ANTALYA’YA ÖZGÜN BİR MODELLE HALKA KAZANDIRILMALI”

-“100. YIL ALANI ANTALYA’NIN NEFES ALANI OLMALI”

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Konyaaltı Sahili ve 100. Yıl spor kompleksi alanında ikinci ihalelerinin de sonuçsuz kaldığına dikkat çekerek, “İki ihalenin de ikinci kez sonuçsuz kalması Antalya halkının yararınadır. Şimdi yapılması gereken daha fazla zaman kaybedilmeden bu iki alanın, özgün projelerle Antalya halkına kazandırılmasıdır” dedi.

    CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, Konyaaltı Sahili’nin özel sektöre verilmesiyle ilgili ikinci ihaleden sonra, 100. Yıl alanının satışıyla ilgili ikinci ihaleye de teklif verilmediğini belirtti. “İki ihalenin ikinci kez sonuçsuz kalması Antalya halkının yararınadır” diyen Budak, iki alanda da alternatif projelerin Antalya halkının ortak aklı ve katkısıyla gerçekleştirilebileceğini belirtti.

SAHİLE ÖZGÜN MODEL

    Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetiminin, geçmiş dönemde sıklıkla Konyaaltı Sahili’nin ücretsiz olacağı yönünde açıklamalar yaptığını, bir dönem sahile ‘Ücretsiz Konyaaltı Plajı Antalya’ya iyi gelecek’ tabelaları dikildiğini hatırlatan Budak, “Antalya Büyükşehir Belediyesi, özelleştirme inadını, ihale inadını sonlandırmalı ve Konyaaltı Sahili’nin bir yıl daha, Antalya’ya yakışmayan şekilde kalmasına izin verilmemelidir. Mimarlar Odası’nın yarışmasıyla ortaya güzel bir proje çıktı. Bu projenin uygulanmasına herkes onay veriyor. Şimdi ihalelere teklif verilmemesi, Antalya halkının yararına bir sonuç doğurmalıdır. Antalya’nın dinamikleri ile adını sahilden alan Konyaaltı Belediyesi ile bir araya gelinip özgün bir model ortaya konabilir. Hem projeyi yaşama geçirecek hem de sahili Antalya halkına kapatmayacak bir model yaşama geçirilebilir. Antalya’da 640 kilometrelik sahilde Antalyalıların ücretsiz denize girebileceği bir alan kalmadı. Konyaaltı Sahili bu amaçla korunmalıdır. Böylece Antalya’ya nefes aldıracak bir proje yapılmış olacaktır” dedi.

NEFES ALANI

    Antalya halkının 100. Yıl Spor Kompleksi alanın betonlaştırılması ve ranta teslim edilmesine karşı çıktığını kaydeden Budak, “Antalya’nın yeni AVM’lere yeni beton yığınlarına değil, yeni nefes alanlarına, kültür, sanat alanlarına ihtiyacı var. Antalya Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi ve tarihi dokusuyla, doğal güzellikleriyle milyonları kendine çekiyor. Bu katkının sürmesini, insanların Antalya’da keyif alarak yaşamasını, Antalya’yı daha fazla betona boğarak sağlayamayız. Güzel çirkini kovar. Güzel örnekler ne kadar çoğalırsa çevresi de ona uyar. 100. Yıl Alanı, Antalya’ya nefes olabilecek güzel bir projeyle Antalya halkına kazandırılabilir” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir