Üyelik Sayfası

Online Üyelik Koşulları

1Online Üyelik Koşulları
CHP ONLINE ÜYELİK KOŞULLARI
KİMLER ÜYE OLABİLİR
2820 No’lu Siyasi Partiler Kanunu Uyarınca:
18 yaşını dolduran, medeni ve siyasi hakları kullanma ehliyetine sahip bulunan her Türk vatandaşı siyasi parti üyesi olabilir.
Ancak kimse, bir partinin birden fazla teşkilat birimine üye kaydolamaz.
Kimse, aynı zamanda birden fazla siyasi partinin üyesi olamaz.

ÜYE OLMASI MÜMKÜN OLMAYANLAR
2820 No’lu Siyasi Partiler Kanunu Uyarınca:

• Sayıştay dahil yüksek yargı organları mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri, yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan kamu görevlileri, Silahlı Kuvvetler mensupları ile yükseköğretim öncesi öğrencileri;
• Kamu hizmetlerinden yasaklılar;
• Basit ve nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı suçlar ile istimal ve istihlak kaçakçılığı dışında kalan kaçakçılık suçları, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma veya Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından biriyle mahkum olanlar;
• Taksirli suçlar hariç 5 yıl ağır hapis veya 5 yıl ve daha fazla hapis cezasına mahkum olanlar;
• Türk Ceza Kanununun ikinci kitabı birinci babında yazılı suçlardan veya bu suçların işlenmesini aleni olarak tahrik etme suçundan mahkum olanlar;
• Terör eyleminden mahkum olanlar,
Siyasi partilere üye olamazlar ve üye kaydedilemezler.
ONLİNE ÜYELİK AŞAMALARI
LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ

1- TC KİMLİK NUMARANIZI VE KULLANMAKTA OLDUĞUNUZ CEP TELEFONU NUMARANIZI YAZARAK SİSTEME GİRİŞ YAPINIZ.
2- KAYIT İŞLEMİNİZİN DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN CEP TELEFONUNUZA ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.
3- EKRANA GELEN KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ, İLETİŞİM VE ADRES BİLGİLERİNİZİ DOĞRU VE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURUNUZ. CHP KİMLİK KARTI BASIMI İÇİN UYGUN OLAN BİR VESİKALIK FOTOĞRAFINIZI KULLANINIZ.
4- SON OLARAK ÖDEMENİZİ YAPINIZ VE ÜYELİK BAŞVURUNUZU TAMAMLAYINIZ.
5- BAŞVURUNUZU TAMALADIKTAN SONRA ÜYELİK TAKİBİNİZİ YAPABİLMENİZ İÇİN CEP TELEFONUNUZA ‘’ÜYE NUMARANIZ’’ GÖNDERİLECEKTİR. (Gönderilen ÜYE NUMARANIZ İLE, ONLİNE ÜYELİK TAKİP BÖLÜMÜNDEN ÜYELİĞİNİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.)
6- ÜYE AİDATI ÖDEMEDİĞİNİZ, UYGUN BİR FOTOĞRAFINIZI YÜKLEMEDİĞİNİZ VE DİĞER BİLGİLERİ EKSİK VEYA YANLIŞ GİRDİĞİNİZ TAKDİRDE ÜYELİK İŞLEMLERİNİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE BAŞLATILMAYACAKTIR.
7- ÜYE BAŞVURUNUZ EKSKİSİZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDIKTAN SONRA KONTROL EDİLEREK 20 GÜN İÇERİSİNDE TARAFINIZA İMZALAMANIZ GEREKEN ÜYE FORMUNUZ İLE BERABER CHP KİMLİK KARTINIZ KARGO İLE GÖNDERİLECEKTİR.
8- KARGONUZ SİZE GÖNDERİLDİĞİNDE, CEP TELEFONUNUZA KARGO ŞİRKETİ TARAFINDAN BİLGİLENDİRME MESAJI İLE BİRLİKTE KARGO GÖNDERİ NUMARASI GÖNDERECEKTİR, BÖYLECE KARGONUZUN TAKİBİNİ YAPARAK TESLİM ALABİLİRSİNİZ.
9- KARGONUZU TESLİM ALDIĞINIZDA, LÜTFEN ÜYE FORMUNUZU EKSİKSİZ DOLDURUP İMZALAYARAK, CHP GENEL SEKRETERLİĞİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE KARGO YETKİLİSİNE TESLİM EDİNİZ. (KARGO TAKİP KODU İSTEMEYİ UNUTMAYINIZ.)
10- ÜYELİK FORMUNUZ GENEL MERKEZE ULAŞTIĞINDAÜYELİĞİNİZ TAMAMLANACAKTIR.
11- ANCAK, BAŞKA BİR PARTİDE KAYITLI İSENİZ, ÜYELİK İŞLEMİNİZ GERÇEKLEŞMEYECEKTİR. BU DURUMDA BAŞKA PARTİDEKİ ÜYELİĞİNİZİ İPTAL ETTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR. BAŞKA PARTİDE KAYITLI OLUP OLMADIĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ.