ÇETİN OSMAN BUDAK

1960 yılında Antalya’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi (Endüstri Meslek Lisesi-Torna Tesviye Bölümü) Antalya’da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü (Muğla) bitirdim. İş dünyasına İstanbul’da adım attıktan bir yıl sonra askerlik görevimi Hakkari Çukurca’da Asteğmen olarak tamamladım ve Antalya’ya geri döndüm. Antalya’da ulusal bir şirketin Akdeniz Bölge Müdürü olarak göreve başladım.

1990 yılında Budak Kağıt Ltd. Şti., 1995 yılında da Odak Kırtasiye Ltd. Şti. kurdum. Antalya’da merkezi bulunan şirketlerimizin İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin’de bölge müdürlüklerini açtım. Halen sektöründe öncü firma olan Budak Kağıt A.Ş. faaliyetlerine devam etmektedir.

1995-1999 yılları arasında ATSO’da (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Meslek Komitesi Üyeliği ve Başkanlığı, 1999-2001 tarihleri arasında ATSO Meclis Üyeliği, 2001’de ATSO Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005 yılında ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. 2009 yılında yapılan seçimlerde ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. 2009 yılında; TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) delegelerinin oy birliği ile TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. 2013 yılında ise TOBB Başkan Yardımcılığı görevine seçildim.

2008 yılında AOSB (Antalya Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkanı ve Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili görevlerine seçildim. 10 Şubat 2015 tarihine kadar da bu görevlerimi sürdürdüm. Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Fuarlar Komitesi Başkanlığı ve TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı)Mütevelli Heyet Üyeliği’nin yanı sıra EXPO 2016 Antalya, BAKA(Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı), ASBAŞ (Antalya Serbest Bölge a:ş), ALDAŞ (Antalya Altyapı Danışmanlık A.Ş), Zeytinpark A.Ş. yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürdüm.

10 Şubat 2015’de bulunduğum tüm görevlerden istifa ederek siyasete adım attım. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine 25’inci dönem CHP Antalya Milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundum. Bunların dışında birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif görevlerde bulundum. Sualtı sporları, futbol, atletizm, dağ ve yayla sporları, halk oyunları hobilerim içinde bulunuyor. Halen Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisat Politikaları üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim.