Kepez Santral Projesi’ni TBMM’ye Taşıdık!

Refah Değil Borçlar Büyüyor!
14 Aralık 2017
Hukuk devletinin sonu
28 Aralık 2017

Kepez Santral Projesi’ni TBMM’ye Taşıdık!

-BUDAK: “SAYIN BAKAN YANLIŞ BİR ŞEY GÖREMİYOR AMA DOĞRU KONUT SAYISI BİLE BİLİNMİYOR!”

-“KONUT SAYISI HAKKINDA ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALARIN ARDINDA NE VAR?”

-“HAK SAHİPLERİNE KAÇ KONUT VERİLECEK?”  

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya’da Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında “yanlış gördüğüm bir uygulama yok. Türkiye’ye örnek olacak proje” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye konut sayısıyla ilgili çelişkili açıklamaları sordu.

Bakan Özhaseki’nin yanıtlaması istemiyle Meclise bir soru önergesi veren Budak, proje kapsamında kaç konut yapılacağı ile ilgili olarak 8 bin ile 19 bin arasında değişen farklı açıklamaları hatırlatarak, rakamlar arasındaki farkın nedenini sordu.

Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesinin ilk olarak hangi dönemde planlandığını soran Çetin Osman Budak, o dönemde bölgede kaç konut yapılmasının öngörüldüğü sorusunu da yöneltti. Budak, önergesinde, projenin etap etap olarak mı planlandığını ve ilk etapta kaç konut yapılacağını öğrenmek istedi.

Budak, Özhaseki’ye, projenin ne kadarlık büyüklükteki alanı kapsadığı,  söz konusu alanın ne kadarında inşaat yapılacağı ve projenin yatırım maliyetinin ne kadar olacağı sorularını da yöneltti.  

Bakan Özhaseki’nin, bölgedeki hak sahibi sayısını ve hak sahiplerine kaç konut verileceğini de açıklamasını isteyen Çetin Osman Budak,  Haseki’ye şu soruları yöneltti:  “Bölgedeki hak sahiplerinin giderleri için yapılan harcamanın tutarı ne kadardır? Bu gider kim tarafından karşılanmıştır? Proje toplamından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ne kadarlık bir gelir elde etmesi öngörülmektedir?”  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir