Türel’e Yanıt: “Sürekli Müjde Açıklanıyor. Antalya’yı ‘Müjde Delisine’ Döndürdüler!

Turizmde Avrupa Krizi Sezonda da Sürüyor!
1 Ağustos 2017
İş Dünyasına Adalet ve Demokrasi Çağrısı
10 Ağustos 2017

Türel’e Yanıt: “Sürekli Müjde Açıklanıyor. Antalya’yı ‘Müjde Delisine’ Döndürdüler!

-“ANTALYA’YA HİZMET VEREMEYENLER, SİYASİ NEZAKETSİZLİKLE KUSUR ÖRTME TELAŞINDA. AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

-“SÜREKLİ MÜJDE AÇIKLANIYOR. ANTALYA’YI ‘MÜJDE DELİSİNE’ DÖNDÜRDÜLER”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel’in görev süresinin büyük bölümünü tamamlamasına karşın vaatlerini yerine getiremediğini belirterek, “Sayın Türel, kusur örtme telaşında. Hizmet üretemediği için siyasi nezaketin dışına çıkarak, hakaret ederek bunu örtmeye çalışıyor. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sürekli müjde veriyorlar, Antalya’yı müjde delisini döndürüler ama ortada somut bir iş yok. Konyaaltı Sahili ortada, ulaşım sorunu ortada” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Aç tavuk kendini tahıl ambarında zannedermiş”sözünü yanıtladı. Siyasetteki dilin topluma da yansıdığını, bu nedenle özellikle sorumlu makamlarda oturanların daha duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Budak, “Ne yazık ki, ülkeyi yönetme sorumluluğundaki AKP Genel Başkanı hergün şiddet ve öfke yüklü diliyle toplumu kutuplaştırmaya, ayrıştırmaya devam ediyor. Benzer bir üslubu, huzur ve barış kenti Antalya’da da görmek üzüntü verici” dedi.

Menderes Türel’in vaadlerinin büyük bölümünü gerçekleştiremediğini, bunun da üslubuna yansıdığını kaydeden Budak, şöyle devam etti: “Biz Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, insan odaklı projelyeriyle Antalya’ya gerçekten değer katacak bir yönetime kavuşması için iddialıyız. Bunu da demokrasi güçleriyle birlikte başaracağımıza inanıyoruz. Son dönemde siyasetin iktidar kanadında bir üslup sorunu var. Çünkü Antalya’da ve Türkiye genelinde çıkan ‘Hayır” tablosu, iktidarı panikletti. Ülkeye, Antalya’ya hizmet veremeyenler, hakaret ederek, tehdit ederek bunu örtmeye çalışıyor. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sürekli müjde açıklıyorlar, Antalya ‘müjde delisi’ne döndü ama ortada somut bir iş yok. Konyaaltı Sahili ortada. Ulaşım sorunu ortada. Biz onların seviyesine inmeyeceğiz. Sayın Türel, koltuğunu kaybetme endişesi ve her zaman ki AKP üslubuyla, itiraz eden, eleştiren herkesi aşağılıyor. Türel, aç tavuk benzetmesini aslında referandumda yüzde 60 ‘Hayır’ diyen Antalyalılara yapıyor. Antalyalılar da kendisine hakettiği yanıtı zamanı geldiğinde verecektir.”

1 Comment

  1. fikret bayar dedi ki:

    sorunlar belli projeler üzerinden eleştiri yapmamız gerekli. Ben Konya -Taşkent arasındaki ve Taşkent-Alanya arasındaki ulaşım yatırımlarını görüyorum. Antalya- Alanya arasındaki ulaşım yatırımlarına bakıyorum. KOMİK. Çözüm: çevre yolu ve raylı sistem. üst geçitler çözüm değil pansuman tedavi. konuyu fazla dağıtmamak adına tek bir konuya değindim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir